SPOR Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ‘Dostluk TIR’ları, aynı anda yola çıktı

SPOR Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ‘Dostluk TIR’ları, aynı anda yola çıktıAhmet Nur Çebi El birliğimizi göstermiş oldukAli Koç İşte bu da Türk milletinin yüceliği ve güzelliğiDursun Özbek Bu bizim birliktelik mesajımızKaan ÜLKER İSTANBUL, (DHA) – Beşiktaş, Fenerbahçe ve…

Türkiye deprem sonrası uluslararası yardım hazır olduğunu söylemişti! AB’den kurtarma ekipleri yola çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem 10 ilimizde yıkıma neden oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır.” dedi. Soylu’nun bu açıklamasının ardından Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Birimi Başkanı Janez Lenarcic, “Türkiye’de bu sabah meydana gelen deprem sonrası Avrupa Sivil Koruma Mekanizması’nı aktive ettik” dedi. Ayrıca ABD başta olma üzere birkaç ülkede yardım edebileceğini söyledi.

7,4 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İlk ekibimiz deprem bölgesine yardım için yolda. 7 araç 41 personelden oluşan İzmir Büyükşehir Arama Kurtarma Ekibi, AFAD’ın yönlendirmesiyle Osmaniye ilimize doğru yola çıktı. Kayıplarımızın az olması en büyük temennimiz. Günde 3 bin kişiye yemek üretebilen yemek tırımız personel ve erzakla birlikte deprem bölgesine gidiyor. Çadır, battaniye, ısıtıcı ve insani yardım malzemelerini de koordinasyon içinde depremden etkilenen illere peyderpey göndereceğiz” dedi.

bypuff.com stlpuff.com vozol vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com