Facebook, kullanıcılarını dinledi! Akış sayfası düzenleniyor

Facebook son dönemde düşen kâr rakamlarının ardından bazı politikalarını değiştirme kararı aldı. Popüler olmayan uygulamaları kapatan şirket artık daha çok temel hizmetlerine odaklanıyor. Popüler sosyal medya uygulaması bu amaçla Akış bölümünü güncelliyor.

Facebook Akış artık kullanıcının istediği gibi olacak

Yapılan güncelleme ile birlikte bundan böyle kullanıcılar Akış üzerinde, arkadaşlarından, gruplardan ya da sayfalardan ne kadar gönderim göreceğini seçebilecek. Facebook böylece kullanıcıların geri bildirimlerine göre hareket edeceklerini belirtiken, yapay zekalarını da geliştireceklerini belirtiyor.

Facebook şimdiye kadar yalnızca takip ettiğiniz veya önerilen kişilerden gelen gönderileri gizlemenize olanak sağlıyordu. Yapılan güncelleme ile birlikte kullanıcılar, karşılarına çıkan gönderiler için “daha fazla göster” veya “daha az göster” seçeneklerini arasında tercih yapabilecek. Böylelikle karşınıza çıkan gönderiler değişeceği gibi Facebook’un yapay zekası da gelişerek daha alakalı gönderileri Akış’a çıkaracak.

Anasayfa’da çıkan gönderilerde bu ayar ilk olarak belli aralıklarla karşınıza çıkacak. Sonrasında ise tüm paylaşımlar için gönderinin sağ üst köşesinde bulunan ‘üç nokta’ kısmına tıklayarak gerekli ayarları yapabileceksiniz.

Ayrıca Facebook, arkadaşlarınız ve aileniz tarafından paylaşılan gönderilerin sayısını özelleştirmek için de yeni bir seçenek grubu oluşturuypr. Gruplar, sayfalar ve tanınmış kişiler için de geçerli olacak şekilde ‘Normal’, ‘Daha az göster’ ve ‘Daha fazla göster’ seçenekleri kullanıcılara sunulacak.

Son dönemde Facebook kullanıcıları görmek istemedikleri birçok gönderi ile karşılaşıyordu. Facebook yapılan güncellemeler ile birlikte kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunlardan birini çözecek gibi görünüyor.

Facebook ve Instagram‘ın çatı şirketi Meta, son dönemde yaptığı güncellemeler ile birlikte kullanıcılarını daha fazla memnun etmek istiyor gibi görünüyor. Bakalım yeni güncellemeler ne kadar etkili olacak? Peki siz Facebook’a gelen yeni Akış güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com