Otomobil NFT’leri Gerçek Modellerden Daha Pahalı

Kripto severler, kimi zaman otomobil modelleri için oluşturulan NFT’leri gerçek fiyatlarından daha fazla para ödüyor.

Otomotiv tutkunuysanız bir Ferrari koleksiyonunuz olsun isteyebilirdiniz. Hem teknoloji hem de otomotivi seviyorsanız, yolunuzun NFT koleksiyonlarına düşmesi an meselesidir. Otomobil NFT’leri, tıpkı gerçek dünyadaki gibi özellikle sahipleri düşünülerek üretiliyor. Nadir olmaları en az küçükken alınan Turbo sakızlarından çıkan otomobil fotoğrafları kadar önemli. Aşağıdaki listede sizi gerçeğinden daha pahalı olan otomobil NFT’leri bekliyor.

Otomobil NFT’leri: En Pahalısı 8 Milyon Dolar

1) Car Man Logo

Sadece logo olan bu görsel, şaşırtıcı bir şekilde 8.562.450 milyon dolarlık bir fiyatla otomobille ilgili en pahalı NFT olarak öne çıkıyor.

Bunun yerine, var olan en çok aranan klasik otomobillerden biri olan orijinal bir Aston Martin DB5’i 6,9 milyon dolara satın alabilir ve benzin parasını saklayabilirsiniz.

2) Nissan GT-R

Nissan, Eylül ayında spor GT-R modelinin 3 boyutlu bir sunumu 2,3 milyon dolardan fazla bir fiyata açık artırmaya çıkarttı. Eğer gerçek bir GT-R35 almak isteseydiniz 200 bin dolar ödemeniz yeterliydi, tabi 10 katını vererek NFT’sine de sahip olabilirsiniz.

3) Mercedes-AMG Formula 1 W13 2022

Listede pahalı sayılabilecek F1 koleksiyonları var, Mercedes’in Formula 1 aracı ise bunların içinde en değerli olanı. Fiyatı tam olarak 1.497.841 milyon dolar, replikası da bu fiyatlara alınabiliyor.

4) Pesta Formula 1

Gerçek bir F1 aracı değil, ancak metaverse’e uygulanabilir ilk örneklerden olması onu değerli kılıyor. Kripto hayranlarının ona biçtiği değer gerçeği gibi 1.497.841 milyon dolar.

5) RBC9ELEVEN Porsche

Tamamen NFT olarak vücut bulan 911 Porsche’nin fiyatı 309 bin dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu fiyata neredeyse iki tane 911 almak mümkün.

6) Patlayan bir Lamborghini Videosu

Yepyeni bir Lamborghini Huracan almak isteseydiniz yaklaşık 200 bin dolar ödemeniz gerekiyordu. Eğer yanan bir Lamborghini’nin videosunu satın almak isterseniz 250 bin dolarlık bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.

7) DeLorean DMC-12

Geleceğe Dönüş serisinin hayranları , ‘zamanda yolculuk yapan’ DeLorean’ı çok yakından tanırlar. Koyu hayranlar ise yaklaşık 138 bin dolar karşılığında DeLorean DMC-12’nin NFT’sini satın alabilirler.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal