Popüler Web 3.0 Coin Eriyor: Şirketi Kapanıyor!

Ayı piyasası, Web 3.0’dan DeFi’ye kadar birçok kripto para projesini etkilemeye devam ediyor. 2022’nin başında ortaya çıkan düşüş, bazı projelerin çökmesine ve piyasan silinmesine yol açtı. Terra (LUNA) ile başlayan çöküş, Celsius Network ve Three Arrows Capital gibi şirketlerle devam etti. Şimdi, bir Web 3.0 coin projesine ev sahipliği yapan Skynet Labs kapanıyor.

Web 3.0 coin şirketi iflas etti

Merkezi ABD’nin Boston eyaletinde yer alan Skynet Labs, Web 3.0 coin projesi Siacoin’e ev sahipliği yapıyordu. Şimdi şirket, medya mecralarına kapanmaya hazırlandıklarını duyuruyor. Buna göre, daha fazla yatırımcı desteği elde edemediğini ve bu nedenle kapanmaya gittiğini söylüyor. Aslında Skynet Labs, 2014’ten bugüne kadar toplam 7 yatırım turuna katılım sağladı. 2020’de, daha önce Nebulous olarak bilinen girişim, kripto yatırım devi Paradigm liderliğindeki bir finansman turunda 3 milyon dolar topladı.  Böylece katıldığı tüm turlarda toplam olarak, 9.6 milyon dolar değerinde fon toplamayı başardı. Ancak, en son yatırım turunu tamamlayamadı. Sonuç olarak yöneticiler, şirketi kapatma kararı aldı. Cuma günü yayınladıkları bir blog gönderisine göre, aynı zamanda işleri de kesecekler.

Skynet Labs CEO’su David Vorick blog yazısında, “Skynet Labs’in bir sonraki bağış toplama turunu tamamlayamadığını ve kapanacağını üzülerek duyuruyoruz” dedi. Ancak Skynet’in bir platform olarak çalışmaya devam edeceğini de ekledi. Buna göre, kullanıcı dosyaları çevrimiçi kalacak ve altyapının önemli bölümleri aktif olarak geliştirilmeye devam edecek. Bilmeyenler için Skynet, Web 3.0 için merkeziyetsiz depolama ve uygulama barındırma hizmeti sağlıyor. Vorick, Cuma günü bir Tweet’te Skynet Labs kapanışı hakkındaki duygularını da dile getirdi. CEO, kapanışla ilgili “İstediğimiz sonuç değil, Skynet için de yolun sonu değil,” dedi.

Skynet nedir?

Skynet, merkeziyetsiz depolama ve uygulama barındırma hizmetleri sunan bir Web 3.0 platformudur. Kullanımı kolay, hızlı ve pasif gelir imkânı sunan bir platform olarak yatırımcıları çekmeyi amaçlar. Şimdi kapanmaya hazırlanan şirket, çalışanlarını da işten çıkarmaya hazırlanıyor. Çalışan sayısını şimdiden yarı yarıya azalttı. Ayrıca, önümüzdeki ay daha fazla işçi çıkartacak. Bununla birlikte, Web 3.0 coin projesi Siacoin de çöküşten etkilenecek gibi duruyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Siacoin, Skynet CEO’su David Vorick tarafından kurulan bir Web 3.0 kripto projesidir. Mevcut olarak fiyatında gözle görülür bir düşüş gözlemlenmeyen kripto paranın geleceği belirsizliğini koruyor. Ancak, Skynet Labs’ın hizmetlerini büyük ölçüde sürdürme kararı alması nedeniyle, altcoin kapanıştan fazla etkilenmemesi mümkün. Yazının yazıldığı sırada SC fiyatı, son 24 saatte %0,25 düşüşle 0,0051 dolardan işlem görüyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com